https://uklid.on-line-obchod.cz/templates/siteground-j15-76/images/header_img.jpg

Luxusní a ekologická drogerie, přímo od výrobce

Desinfekční prostředky


Desinfekční prostředky musí být účinné proti bakteriím, plísním a většině virů. Dezinfekční prostředky na bázi chloru. Chemicky čistý chlornan sodný, ve formě žlutozelené kapaliny.  Ředící voda musí být prosta železa. Dávkuje se buď přímo v koncentrovaném stavu, nebo se ředí destilovanou vodou, nebo pitnou vodou, prostou železa a mechanických nečistot.

 

Přípravek na bázi stříbra s obsahem Ag 1 %. Vyrábí se ve formě bílého prášku. Přípravek je určen k jednorázové dezinfekci.

 

Dejte si jen pozor na to že některé výzkumy ukazují že například dětem zemědělců, které tráví mnoho času ve stáji, hrozí podle průzkumů minimální nebezpečí, že onemocní do svého pátého roku astmatem či sennou rýmou. Naproti tomu v dobře udržovaných, téměř sterilních obytných čtvrtích je riziko onemocnění dětí na tyto nemoci kolem 25%, v chudších čtvrtích okolo 4%. Vše nasvědčuje tomu že pokud imunitní systém není v prvních letech života trénován setkáváním s viry a bakteriemi, mohou se protilátky začít vytvářet proti neškodným látkám jako jsou např. potraviny či zvířecí chlupy." V domácnostech by se tedy neměly používat desinfekční prostředky v přehnané míře. Zabíjet všechny choroboplodné zárodky desinfekčními prostředky je totiž nesmyslné, jelikož právě ony trénují náš imunitní systém.

 

Silné desinfekční prostředky obsahují jako aktivní látku obvykle kyselinu chlornou, která rozbíjí prostorovou strukturu bílkovin způsobem, který silně připomíná denaturaci bílkovin působením vysoké teploty. Bílkoviny se tedy působením kyseliny chlorné srážejí a ztrácejí svou fyziologickou funkci, která je na jejich prostorové struktuře zcela závislá. Bílkoviny přitom tvoří buněčnou kostru, v membránách pracují jako hlídači, kteří do buňky propustí jen vybrané molekuly, podílejí se na komunikaci buněk mezi sebou.

 

Vytisknout

Joomla SEF URLs by Artio